Susumu RG3216N-1600-W-T1
RG3216N-1600-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1600-W-T1
Brief Description
RES SMD 160 OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1600-W-T1.pdf
Availability of RG3216N-1600-W-T1
QUANTITY
RG3216N-1600-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1600-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1600-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)160
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1600-W-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1600-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1600-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-1600-W-T1
FUSE WASHER RUBBER 0.500" BLACK datasheet.pdf
Connector Receptacle 33 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
KIT EVAL LM3S9B92 FOR KEIL TOOLS datasheet.pdf
IC DGTL POT 100K 257TAPS 16-QFN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 13POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
HEATSHRINK NO CLR 48 IN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
TV 28C 26#20 2#16 SKT PLUG datasheet.pdf
1000UF 25V 12,5X30MM 105C 10000H datasheet.pdf