Susumu RG3216N-1621-B-T1
RG3216N-1621-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1621-B-T1
Brief Description
RES SMD 1.62K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1621-B-T1.pdf
Availability of RG3216N-1621-B-T1
QUANTITY
RG3216N-1621-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1621-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1621-B-T1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.62k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1621-B-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1621-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1621-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-1621-B-T1
Connector Receptacle 76 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 23.2KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC COMPARATOR TTL 8-SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
SPEAKER 8OHM .4W 85DB 50MM datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 300MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 36"L X 24"W datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 16V 10% 1411 datasheet.pdf
RES SMD 1.74K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf