Susumu RG3216N-1623-B-T5
RG3216N-1623-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1623-B-T5
Brief Description
RES SMD 162K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1623-B-T5.pdf
Availability of RG3216N-1623-B-T5
QUANTITY
RG3216N-1623-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1623-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1623-B-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)162k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1623-B-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1623-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1623-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-1623-B-T5
IC D-TYPE POS TRG SNGL 28PLCC datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 1A DPAK datasheet.pdf
IC LIN FAIL-SAFE 24HTSSOP datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 3.3UH SMD datasheet.pdf
RES SMD 129K OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 50MA 24V datasheet.pdf
PNL MNT RED W/WIRE 12" datasheet.pdf
RES SMD 3.4K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 1.57325K OHM .3W .01% RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 1W DO214AC datasheet.pdf
RES SMD 226 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
+3.3 V/+5 V Multiplying 12-Bit DACs IC datasheet.pdf