Susumu RG3216N-1651-D-T5
RG3216N-1651-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1651-D-T5
Brief Description
RES SMD 1.65K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1651-D-T5.pdf
Availability of RG3216N-1651-D-T5
QUANTITY
RG3216N-1651-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1651-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1651-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.65k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1651-D-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1651-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1651-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-1651-D-T5
IC LITH BATTERY PROTECT 8-USOP datasheet.pdf
RES SMD 1.21K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC FLOW CTRL 36BIT 256-BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 11.3K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 32 Position 0.050" (1.27mm) Gold, GXT Through Hole datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 100K OHM BEAD datasheet.pdf
INDICATOR 10MM FIXED HI YEL 110V datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 100POS PIN datasheet.pdf
High-Speed Oversampling CMOS ADC with 16-Bit Resolution at a 2.5 MHz Output Word Rate IC datasheet.pdf