Susumu RG3216N-1693-B-T5
RG3216N-1693-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1693-B-T5
Brief Description
RES SMD 169K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1693-B-T5.pdf
Availability of RG3216N-1693-B-T5
QUANTITY
RG3216N-1693-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1693-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1693-B-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)169k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1693-B-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1693-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1693-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-1693-B-T5
RES SMD 110 OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES SMD 66.5OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 210K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 680 OHM 5% 800W datasheet.pdf
SHELL KIT FOR PRO BEAM MINI CONN datasheet.pdf
RES 10M OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
YB2 ILLUM PUSHBUTTON CAP datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 79POS SKT datasheet.pdf