Susumu RG3216N-1740-C-T5
RG3216N-1740-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1740-C-T5
Brief Description
RES SMD 174 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1740-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-1740-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-1740-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1740-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1740-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)174
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1740-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1740-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1740-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-1740-C-T5
CONN RECPT 6POS W/O RAMP SL-156 datasheet.pdf
RES SMD 390K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 33PF 2.5KV P90 2325 datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER 14-SOIC datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
4POS SIL SMT PLUG datasheet.pdf
RES SMD 8.2K OHM 0.01% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BEVEL 60DEG LONG REACH 1.0MM datasheet.pdf