Susumu RG3216N-1820-D-T5
RG3216N-1820-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1820-D-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 182 OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1820-D-T5.pdf
Availability of RG3216N-1820-D-T5
QUANTITY
RG3216N-1820-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1820-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1820-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)182
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1820-D-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1820-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1820-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-1820-D-T5
IC FILTER 8TH ORDR LOWPASS16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 40W 25-75VIN 12VOUT datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.200" 3MM 2LD datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 18MM datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS STR .100" GOLD datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf