Susumu RG3216N-1823-D-T5
RG3216N-1823-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1823-D-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 182K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1823-D-T5.pdf
Availability of RG3216N-1823-D-T5
QUANTITY
RG3216N-1823-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1823-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1823-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)182k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1823-D-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1823-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1823-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-1823-D-T5
CONN RECEPT RTANG 7 POS DIN datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CABLE SMA-RA/SMA-RA 48" RG-178 datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 27K OHM 16DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125 EXTEND datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN/PNP SOT363 datasheet.pdf
FIXED IND 3UH 1A 135 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
CIR BRKR THRMMAG 2A 277VAC 65VDC datasheet.pdf
OSC XO 200.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
MICRO 100C S /11 10CR 36" datasheet.pdf