Susumu RG3216N-1960-D-T5
RG3216N-1960-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-1960-D-T5
Brief Description
RES SMD 196 OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-1960-D-T5.pdf
Availability of RG3216N-1960-D-T5
QUANTITY
RG3216N-1960-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-1960-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-1960-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)196
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-1960-D-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-1960-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-1960-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-1960-D-T5
RES SMD 0.082 OHM 1% 1W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS FEM R/A PANEL #20 datasheet.pdf
IC HIGH GAIN DRVR 0.5W AMP SO89 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 4.02 OHM 1% 30W datasheet.pdf
CONN TERM BLK 2POS 5.08MM GRN datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 400W datasheet.pdf
350 TB SOCKET OPEN RA datasheet.pdf
BNC CP PL RG195/180 datasheet.pdf
CAP FILM 430NF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf
MOD IR RCVR 38KHZ TOP VIEW datasheet.pdf