Abracon Corporation ASGTX-D-500.000MHZ-1-T
ASGTX-D-500.000MHZ-1-T picture photo
Mfg. Part Number
ASGTX-D-500.000MHZ-1-T
Brief Description
OSC VCTCXO 500.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASGTX-D-500.000MHZ-1-T.pdf
Availability of ASGTX-D-500.000MHZ-1-T
QUANTITY
ASGTX-D-500.000MHZ-1-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASGTX-D-500.000MHZ-1-T
Internal Part NumberEIS-ASGTX-D-500.000MHZ-1-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASGTX.pdfASGTX.stp
Standard Package1,000
TypeVCTCXO
Frequency500MHz
Function-
OutputLVDS
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Frequency Stability±1ppm
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)40mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Height0.088" (2.24mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASGTX-D-500.000MHZ-1-T
Related LinksASGTX-D-500, ASGTX-D-500.000MHZ-1-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASGTX-D-500.000MHZ-1-T Details Description
Related parts for ASGTX-D-500.000MHZ-1-T
OPTOISO 3.75KV PUSH PULL 8DIP GW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 9V OUT 1W datasheet.pdf
FUSE GLASS 800MA 250VAC 2AG datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:3 800MHZ 24VQFN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 61POS STRGHT PINS datasheet.pdf
RES 2.61K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 100 OHM 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS .100" R/A GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.0027UF RADIAL datasheet.pdf