Susumu RG3216N-2000-C-T5
RG3216N-2000-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-2000-C-T5
Brief Description
RES SMD 200 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-2000-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-2000-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-2000-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-2000-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-2000-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-2000-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-2000-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-2000-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-2000-C-T5
CARD GUIDE VERTICAL MOUNT 6.30" datasheet.pdf
RES SMD 412K OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 182POS .050 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 324BGA datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 91MM datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 9V 1W datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS PIN datasheet.pdf