Susumu RG3216N-2002-B-T5
RG3216N-2002-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-2002-B-T5
Brief Description
RES SMD 20K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-2002-B-T5.pdf
Availability of RG3216N-2002-B-T5
QUANTITY
RG3216N-2002-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-2002-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-2002-B-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-2002-B-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-2002-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-2002-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-2002-B-T5
CAP FILM 1800PF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 10A TO220-2 datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 15V 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN ADAPTER RCPT MPO-ST 12-PLEX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 8AWG RED 500' datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MOD WHITE datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 24KB FLASH 24HWQFN datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM T412 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS SKT datasheet.pdf