Susumu RG3216N-2050-P-T1
RG3216N-2050-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-2050-P-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 205 OHM 0.02% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-2050-P-T1.pdf
Availability of RG3216N-2050-P-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-2050-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-2050-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-2050-P-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)205
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-2050-P-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-2050-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-2050-P-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-2050-P-T1
DIODE MODULE 45V 200A TO244AB datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 36POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 144LQFP datasheet.pdf
RES SMD 4.22M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRANS NPN 400V 4A TO-220 datasheet.pdf
IC EEPROM 64KBIT 10MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS 1MM STR T/H AU datasheet.pdf
RES 42.8K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC 45 GRN 10A 13 datasheet.pdf