Susumu RG3216N-2100-B-T1
RG3216N-2100-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-2100-B-T1
Brief Description
RES SMD 210 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-2100-B-T1.pdf
Availability of RG3216N-2100-B-T1
QUANTITY
RG3216N-2100-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-2100-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-2100-B-T1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)210
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-2100-B-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-2100-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-2100-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-2100-B-T1
Connector Receptacle 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 470K 2% RADIAL datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK SMP 50 OHM datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 3.81MM datasheet.pdf
CAP CER 47PF 500V NP0 AXIAL datasheet.pdf
SWITCH LIMIT EXPLOSION PROOF datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V DPAK datasheet.pdf