Susumu RG3216N-2101-P-T1
RG3216N-2101-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-2101-P-T1
Brief Description
RES SMD 2.1K OHM 0.02% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-2101-P-T1.pdf
Availability of RG3216N-2101-P-T1
QUANTITY
RG3216N-2101-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-2101-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-2101-P-T1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.1k
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-2101-P-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-2101-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-2101-P-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-2101-P-T1
GDT 150V 10KA datasheet.pdf
RES 56.2K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 500MHZ 165FBGA datasheet.pdf
IC FPGA 97 I/O 144FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
TVS DIODE 43VWM 69.4VC SMB datasheet.pdf
CAP TANT 3.9UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf