Susumu RG3216N-2102-D-T5
RG3216N-2102-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-2102-D-T5
Brief Description
RES SMD 21K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-2102-D-T5.pdf
Availability of RG3216N-2102-D-T5
QUANTITY
RG3216N-2102-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-2102-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-2102-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-2102-D-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-2102-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-2102-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-2102-D-T5
IC PROGRAM 4.100V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
FLOATSWITCH VERT .6A NO/NC NYL datasheet.pdf
RES SMD 1.4KOHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .050 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 2A 8HSO datasheet.pdf
POWER MODULE IGBT QUAD 600V SP3 datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 8DSBGA datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 7POS TIN datasheet.pdf
RES 75K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 36POS 2.54MM T/H GOLD datasheet.pdf