Susumu RG3216N-2103-B-T5
RG3216N-2103-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-2103-B-T5
Brief Description
RES SMD 210K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-2103-B-T5.pdf
Availability of RG3216N-2103-B-T5
QUANTITY
RG3216N-2103-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-2103-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-2103-B-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)210k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-2103-B-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-2103-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-2103-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-2103-B-T5
RES SMD 1.58K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC ENCORE MCU FLASH 1K 20DIP datasheet.pdf
CONN FFC FPC RCPT 31POS 2.54MM datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS .100" STACKER datasheet.pdf
C/A LC DUP TO ST TWIN ZIP datasheet.pdf
RES SMD 33.6KOHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
IC TXRX RS485 20MBPS 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 0.068 OHM 3W 2512 WIDE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
13+13 WAY MV PC-TAIL W BACKSHELL datasheet.pdf
CAP ALUM 76000UF 40V SCREW datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.05A 335.3 MOHM datasheet.pdf