Susumu RG3216N-2150-W-T1
RG3216N-2150-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-2150-W-T1
Brief Description
RES SMD 215 OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-2150-W-T1.pdf
Availability of RG3216N-2150-W-T1
QUANTITY
RG3216N-2150-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-2150-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-2150-W-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)215
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-2150-W-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-2150-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-2150-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-2150-W-T1
IC REG LDO 3V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 740MA 330 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 2POS datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS 2.5MM STR GOLD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 2.40V LOW TO-92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 500V X7R 1808 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 10W datasheet.pdf
ATTENUATOR N 18GHZ 50OHM 1DB datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB datasheet.pdf
IN LINE COUPLERS datasheet.pdf
IC MMIC SWITCH GAAS 3GHZ 8-MSOP datasheet.pdf