Susumu RG3216N-2151-D-T5
RG3216N-2151-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-2151-D-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 2.15K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-2151-D-T5.pdf
Availability of RG3216N-2151-D-T5
QUANTITY
RG3216N-2151-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-2151-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-2151-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.15k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-2151-D-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-2151-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-2151-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-2151-D-T5
CABLE BNC/BNC 24" 8281 datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 290MA 740 MOHM datasheet.pdf
TAPE ADHESIVE TRANSFER 24"X 60YD datasheet.pdf
HEATSHRINK 4.75MM ID 50MM L datasheet.pdf
SWITCH STRGHT LVR SPDT 5A SOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 125V datasheet.pdf
Connector Socket 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 7.32K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 10% 2000VDC datasheet.pdf