Susumu RG3216N-2212-D-T5
RG3216N-2212-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-2212-D-T5
Brief Description
RES SMD 22.1K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-2212-D-T5.pdf
Availability of RG3216N-2212-D-T5
QUANTITY
RG3216N-2212-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-2212-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-2212-D-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.1k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-2212-D-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-2212-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-2212-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-2212-D-T5
BREAKOUT SOCKET 32PIN PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 88POS .156 datasheet.pdf
CONN RECPT 69POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
RES SMD 6.81K OHM 1% 3W 6327 datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS R/A .100 30AU datasheet.pdf
RES 210K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
PCF 10.00/05/135 3.5SN OR BX datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
INSULATION PUNCH 634464821 datasheet.pdf
26500 19C 19#16 SKT RECP datasheet.pdf
470UF 63V 18X18X21 MM 125C 5000H datasheet.pdf