Susumu RG3216N-2490-C-T5
RG3216N-2490-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-2490-C-T5
Brief Description
RES SMD 249 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-2490-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-2490-C-T5
QUANTITY
RG3216N-2490-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-2490-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-2490-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)249
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-2490-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-2490-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-2490-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-2490-C-T5
IC CPLD 192MC 4.7NS 100TQFP datasheet.pdf
RES SMD 825 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 150V 1111 datasheet.pdf
SWITCH HARDWARE datasheet.pdf
MOD IPM 6PAC 1200V 50A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 7A 8 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 110K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf