Susumu RG3216N-2493-B-T5
RG3216N-2493-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-2493-B-T5
Brief Description
RES SMD 249K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-2493-B-T5.pdf
Availability of RG3216N-2493-B-T5
QUANTITY
RG3216N-2493-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-2493-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-2493-B-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)249k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-2493-B-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-2493-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-2493-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-2493-B-T5
DIODE TUNING SS 30V SOT23 datasheet.pdf
RECT BRIDGE GPP 100V 8A GBJ datasheet.pdf
RES SMD 53.6OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1A SOT223 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 24V datasheet.pdf
SOCKET 12 POINT 14MM 1.02" datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
OSC XO 800.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
RES 432K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V datasheet.pdf
QPro Virtex 2.5V QML High-Reliability FPGAs IC datasheet.pdf