Susumu RG3216N-2493-D-T5
RG3216N-2493-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-2493-D-T5
Brief Description
RES SMD 249K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-2493-D-T5.pdf
Availability of RG3216N-2493-D-T5
QUANTITY
RG3216N-2493-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-2493-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-2493-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)249k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-2493-D-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-2493-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-2493-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-2493-D-T5
RELAY OPTO ACDC 350V 120MA 12SOP datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 5A TO220AB datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 2% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER RS485 ISO 28SOIC datasheet.pdf
IC 3CH INTEG VIDEO BUFF 48-HTQFP datasheet.pdf
RES SMD 3.83K OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
RETAINER ADJUSTING SCREW datasheet.pdf
RES 39.2K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 3.6A 24 MOHM SMD datasheet.pdf