Susumu RG3216N-2611-B-T1
RG3216N-2611-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-2611-B-T1
Brief Description
RES SMD 2.61K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-2611-B-T1.pdf
Availability of RG3216N-2611-B-T1
QUANTITY
RG3216N-2611-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-2611-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-2611-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.61k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-2611-B-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-2611-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-2611-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-2611-B-T1
CONN HEADER .100 SINGL STR 36POS datasheet.pdf
AC/AC WALL MOUNT ADAPTER 9V 1W datasheet.pdf
IC OSC SILICON 80MHZ TSOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 R/A PCB datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 17POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR AB 27FLEXIWATT datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 10A DO214AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
RES 32.4K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf