Susumu RG3216N-2613-W-T1
RG3216N-2613-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-2613-W-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 261K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-2613-W-T1.pdf
Availability of RG3216N-2613-W-T1
QUANTITY
RG3216N-2613-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-2613-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-2613-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)261k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-2613-W-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-2613-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-2613-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-2613-W-T1
CABLE ASSY EYEMAX 4X 1M W/LATCH datasheet.pdf
SCREWDRIVER HEX 5/64" 6.61" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 150UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 300W datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 10W UFRM datasheet.pdf
LABEL COMP ADH datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf