Susumu RG3216N-2670-C-T5
RG3216N-2670-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-2670-C-T5
Brief Description
RES SMD 267 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-2670-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-2670-C-T5
QUANTITY
RG3216N-2670-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-2670-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-2670-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)267
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-2670-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-2670-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-2670-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-2670-C-T5
IC OPAMP VFB 200MHZ 8SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 47 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 4A 125V datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWY .100 8POS R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
MPIS-TOP MNT-8/16W-19P-MM-CONN datasheet.pdf
RES SMD 0.1 OHM 1% 2W 4525 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT datasheet.pdf
MICRO 25C S 6" RBW FLOAT NI datasheet.pdf
RES SMD 432 OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf