Susumu RG3216N-2702-D-T5
RG3216N-2702-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-2702-D-T5
Brief Description
RES SMD 27K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-2702-D-T5.pdf
Availability of RG3216N-2702-D-T5
QUANTITY
RG3216N-2702-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-2702-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-2702-D-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-2702-D-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-2702-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-2702-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-2702-D-T5
IC DAC 8 BIT MULTIPLYING 20-PLCC datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES MO 2W 160 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 250.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.94K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf