Susumu RG3216N-2801-D-T5
RG3216N-2801-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-2801-D-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 2.8K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-2801-D-T5.pdf
Availability of RG3216N-2801-D-T5
QUANTITY
RG3216N-2801-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-2801-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-2801-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.8k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-2801-D-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-2801-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-2801-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-2801-D-T5
CONN RCPT .100" 12POS DUAL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES 340K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
C-GRID DRSW TH HDR. 34CKT datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 400MA 500 MOHM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 15A 125V datasheet.pdf
RES 5.6 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DUST CAP, 2 POSN, BLACK datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 5MM datasheet.pdf