Susumu RG3216N-2802-C-T5
RG3216N-2802-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-2802-C-T5
Brief Description
RES SMD 28K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-2802-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-2802-C-T5
QUANTITY
RG3216N-2802-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-2802-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-2802-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-2802-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-2802-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-2802-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-2802-C-T5
FIXED IND 5.6UH 15MA 900 MOHM datasheet.pdf
DIODE BRIDGE GPP 2.0A 100V WOB datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf