Susumu RG3216N-2873-C-T5
RG3216N-2873-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-2873-C-T5
Brief Description
RES SMD 287K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-2873-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-2873-C-T5
QUANTITY
RG3216N-2873-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-2873-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-2873-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)287k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-2873-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-2873-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-2873-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-2873-C-T5
HEX STANDOFF 4-40 NYLON 1-1/4" datasheet.pdf
IC MCU 16/32B 384K FLASH 100QFP datasheet.pdf
RACEWAY LD10 1CH AD IVR10' datasheet.pdf
EMITTER IR 880NM 100MA RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 0.47UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 2KV RADIAL datasheet.pdf
IC LINEAR BROADBAND AMP 8TDFN datasheet.pdf
CABLE 12COND 22AWG SHLD 500' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CBL RIBN 36COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
Connector Socket 68 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf