Susumu RG3216N-2943-B-T5
RG3216N-2943-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-2943-B-T5
Brief Description
RES SMD 294K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-2943-B-T5.pdf
Availability of RG3216N-2943-B-T5
QUANTITY
RG3216N-2943-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-2943-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-2943-B-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)294k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-2943-B-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-2943-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-2943-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-2943-B-T5
FIXED IND 820UH 30MA 35 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 3.65K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
TRANS NPN 25V 0.5A TO-92 datasheet.pdf
IC DAC 10BIT MONO VOLT IN 16DIP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 11.5A TO-220AB datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.5A TO252 datasheet.pdf
IC REG LNB SGL SUPPLY 20QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
ANT WIRELESS UHF 480-490MHZ 100W datasheet.pdf