Susumu RG3216N-3000-B-T1
RG3216N-3000-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-3000-B-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 300 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-3000-B-T1.pdf
Availability of RG3216N-3000-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-3000-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-3000-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-3000-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)300
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-3000-B-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-3000-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-3000-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-3000-B-T1
.90" COVER 14 PIN datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 25V Y5V 1210 datasheet.pdf
IGBT 600V 78A 370W D2PAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 0.068UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG 5A 24VDC PUSH-PULL datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 3W DO204AL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
FIXED IND 75UH 350MA 1.16 OHM datasheet.pdf