Susumu RG3216N-3000-D-T5
RG3216N-3000-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-3000-D-T5
Brief Description
RES SMD 300 OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-3000-D-T5.pdf
Availability of RG3216N-3000-D-T5
QUANTITY
RG3216N-3000-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-3000-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-3000-D-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)300
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-3000-D-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-3000-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-3000-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-3000-D-T5
DIODE GEN PURP 1.2KV 85A DO203AB datasheet.pdf
BERGSTIK II DR RIGHT ANGLE RET datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 4V X5R 0508 datasheet.pdf
SENSOR 300PSIS M12 4-20 MA datasheet.pdf
5M CABLE datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.69K OHM 1% 20W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
IC FPGA 412 I/O 676FBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS INLINE PIN datasheet.pdf