Susumu RG3216N-3000-D-T5
RG3216N-3000-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-3000-D-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 300 OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-3000-D-T5.pdf
Availability of RG3216N-3000-D-T5
QUANTITY
RG3216N-3000-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-3000-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-3000-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)300
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-3000-D-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-3000-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-3000-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-3000-D-T5
PATCHCORD 1/4" RED 6FT datasheet.pdf
LAMP INCAND 3MM STD AXIAL 5V datasheet.pdf
SENSOR 3000PSIS 1.2 UNF 5V datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 200MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
IC OPAMP LN 8MSOP datasheet.pdf
CABLE PROGRAMMING datasheet.pdf
COUPLER HYBRID 1000-2000MHZ 3DB datasheet.pdf
Ultralow Power +3.3 V, RS-232 Notebook PC Serial Port Drivers/Receivers IC datasheet.pdf