Susumu RG3216N-3010-P-T1
RG3216N-3010-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-3010-P-T1
Brief Description
RES SMD 301 OHM 0.02% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-3010-P-T1.pdf
Availability of RG3216N-3010-P-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-3010-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-3010-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-3010-P-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)301
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-3010-P-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-3010-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-3010-P-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-3010-P-T1
FIXED IND 180UH 2.6A 110 MOHM TH datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS485/RS422 3V 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 59K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 787 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.3A 200 MOHM SMD datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 600V 600A CHASSIS datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 56V 180W datasheet.pdf
RES 11.5 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FILTERLINE PRIMARY datasheet.pdf
RES CHAS MNT 16 OHM 1% 50W datasheet.pdf