Susumu RG3216N-3011-D-T5
RG3216N-3011-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-3011-D-T5
Brief Description
RES SMD 3.01K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-3011-D-T5.pdf
Availability of RG3216N-3011-D-T5
QUANTITY
RG3216N-3011-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-3011-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-3011-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.01k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-3011-D-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-3011-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-3011-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-3011-D-T5
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 4.99 OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
IC TXRX RS485/RS422 ESD 8NSOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
IC REG BUCK 12V 1A 8-SOIC datasheet.pdf
TERMINAL WPDB 16/6 3/4 datasheet.pdf
CONN EDGE .100 13POS HL LOW P datasheet.pdf
762 TB PLU PLU WF HOOK/B datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf