Susumu RG3216N-3242-D-T5
RG3216N-3242-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-3242-D-T5
Brief Description
RES SMD 32.4K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-3242-D-T5.pdf
Availability of RG3216N-3242-D-T5
QUANTITY
RG3216N-3242-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-3242-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-3242-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)32.4k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-3242-D-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-3242-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-3242-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-3242-D-T5
IC CONV PWM UVLO HV SOT223-4 datasheet.pdf
IC REG LDO 8V 0.15A 8SOIC datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
DISPLAY DOT MTRX AMB-YWL 1.4"5X8 datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE PIN datasheet.pdf
OSC MEMS 26.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf