Susumu RG3216N-3243-C-T5
RG3216N-3243-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-3243-C-T5
Brief Description
RES SMD 324K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-3243-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-3243-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-3243-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-3243-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-3243-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)324k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-3243-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-3243-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-3243-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-3243-C-T5
CTRLR TEMP SSR 480V 50A AC OUT datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V TO92-3 datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 3MSPS HS LP 8MSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RELAY OPTO AC/DC 400V 150MA 6SMD datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 12W datasheet.pdf
1W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 5.5A DPAK datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V datasheet.pdf