Susumu RG3216N-3403-C-T5
RG3216N-3403-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-3403-C-T5
Brief Description
RES SMD 340K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-3403-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-3403-C-T5
QUANTITY
RG3216N-3403-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-3403-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-3403-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)340k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-3403-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-3403-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-3403-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-3403-C-T5
DIODE ZENER 47V 500MW MINIMELF datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 13POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
IC MPU MPC82XX 266MHZ 357BGA datasheet.pdf
CONN HEADER 11POS .100 R/A 15AU datasheet.pdf
27P MTA100 CONN ASSY NATL datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 35V 10% 2812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
RES 191K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS PIN datasheet.pdf