Susumu RG3216N-3573-C-T5
RG3216N-3573-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-3573-C-T5
Brief Description
RES SMD 357K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-3573-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-3573-C-T5
QUANTITY
RG3216N-3573-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-3573-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-3573-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)357k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-3573-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-3573-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-3573-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-3573-C-T5
RES 1.8K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS .100 DBL STR PCB datasheet.pdf
THERMOSTAT 3100 SERIES HERMETIC datasheet.pdf
IC DDR SDRAM 512MBIT 5NS 60FBGA datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CONN FFC TOP 45POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
Connector Receptacle 31 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS SQ FLNG WO/SCKT datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
RES 1.1 OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf