Susumu RG3216N-3653-C-T5
RG3216N-3653-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-3653-C-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 365K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-3653-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-3653-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-3653-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-3653-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-3653-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)365k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-3653-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-3653-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-3653-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-3653-C-T5
IDC CABLE - MKR40A/MC40F/MKR40A datasheet.pdf
DBL BANA PLUG/BANA BREAKOUT 48" datasheet.pdf
RES SMD 0.02 OHM 1% 1W J LEAD datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.5A SOT323 datasheet.pdf
RGB BUILT-IN AMP PNP OUTPUT TYP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X32.3MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC INC KEY 3KW 230V datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 8" 0.50MM 27POS datasheet.pdf