Susumu RG3216N-3741-B-T1
RG3216N-3741-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-3741-B-T1
Brief Description
RES SMD 3.74K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-3741-B-T1.pdf
Availability of RG3216N-3741-B-T1
QUANTITY
RG3216N-3741-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-3741-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-3741-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.74k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-3741-B-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-3741-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-3741-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-3741-B-T1
RES 33.2 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 54.9 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWITCH PB E-STOP W/KEYLOCK RED datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 61.9 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 48VOUT 75W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf