Susumu RG3216N-3742-B-T1
RG3216N-3742-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-3742-B-T1
Brief Description
RES SMD 37.4K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-3742-B-T1.pdf
Availability of RG3216N-3742-B-T1
QUANTITY
RG3216N-3742-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-3742-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-3742-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)37.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-3742-B-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-3742-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-3742-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-3742-B-T1
RES SMD 9.76K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC NVSRAM 4MBIT 100NS 32EDIP datasheet.pdf
RES SMD 147 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 4CONT DIN RT ANG PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
RES 1.5M OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET HM 110POS 5ROW R/A datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 1W DO204AL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 10POS datasheet.pdf