Susumu RG3216N-3902-W-T1
RG3216N-3902-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-3902-W-T1
Brief Description
RES SMD 39K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-3902-W-T1.pdf
Availability of RG3216N-3902-W-T1
QUANTITY
RG3216N-3902-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-3902-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-3902-W-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-3902-W-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-3902-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-3902-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-3902-W-T1
RES MO 3W 390 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.65K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
ANVIL datasheet.pdf
CAP TANT 120UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
GK NICU NRS PU V0 SQ datasheet.pdf
DIODE ZENER 110V 3W DO216AA datasheet.pdf
LABEL CARD SILVER datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X22.86MM T766 datasheet.pdf
D SUB HOOD- 15 SIZE datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
6800UF 40V 35X40MM 105C 5000H datasheet.pdf