Susumu RG3216N-3903-W-T1
RG3216N-3903-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-3903-W-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 390K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-3903-W-T1.pdf
Availability of RG3216N-3903-W-T1
QUANTITY
RG3216N-3903-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-3903-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-3903-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)390k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-3903-W-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-3903-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-3903-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-3903-W-T1
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 8TSSOP datasheet.pdf
BOOT PUSHBUTTON 1/2-32NS GRAY datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR SYNC BUCK 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 7POS TIN PCB datasheet.pdf
CAP TANT 120UF 10V 20% 2917 datasheet.pdf
RES SMD 150K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 25V 20% 1411 datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES 167 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS INLINE PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf