Bourns Inc. 4304M-102-121LF
4304M-102-121LF picture photo
Mfg. Part Number
4304M-102-121LF
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 120 OHM 4SIP
Datasheet Download
4304M-102-121LF.pdf
Availability of 4304M-102-121LF
QUANTITY
4304M-102-121LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 4304M-102-121LF
Internal Part NumberEIS-4304M-102-121LF
PackagingTube
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)120
Tolerance±2%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element400mW
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package4-SIP
Size / Dimension0.384" L x 0.085" W (9.75mm x 2.16mm)
Height0.250" (6.35mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4304M-102-121LF
Related Links4304M-1, 4304M-102-121LF Datasheet, Bourns Inc. Distributor
4304M-102-121LF Details Description
Related parts for 4304M-102-121LF
FUSE GLASS 5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK 3POS 7.62MM GRN datasheet.pdf
IC XLATR 2BIT BI-DIREC OD 8VSSOP datasheet.pdf
IC COMP OTT R-R 44V TSOT-23-5 datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .100 14POS 30AU datasheet.pdf
DUAL POL QKE II W/30 AU datasheet.pdf
CONN RCPT WALL MNT 100POS W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 1.07 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf