Susumu RG3216N-4301-C-T5
RG3216N-4301-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-4301-C-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 4.3K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-4301-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-4301-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216N-4301-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-4301-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-4301-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-4301-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-4301-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-4301-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-4301-C-T5
RESONATOR SAW CER 433.92MHZ SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.25A SOT23A-3 datasheet.pdf
BACKSHELL DB15 DIE CAST BLK CHRM datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 11POS PIN datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
ASSY RECT 30A 1000V FAST REC datasheet.pdf
CTV 5C 5#16 SKT J/N RECP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf