Susumu RG3216N-4320-C-T5
RG3216N-4320-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-4320-C-T5
Brief Description
RES SMD 432 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-4320-C-T5.pdf
Availability of RG3216N-4320-C-T5
QUANTITY
RG3216N-4320-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-4320-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-4320-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-4320-C-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-4320-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-4320-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-4320-C-T5
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 62 OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
POWER STRIP 77" 15A 12OUT 15' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 6.04 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 31.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SR103AM02, 110VAC, 2 IN 3 OUT datasheet.pdf
RES 100 OHM 0.6W 0.5% RADIAL datasheet.pdf