Susumu RG3216N-4320-W-T1
RG3216N-4320-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-4320-W-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 432 OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-4320-W-T1.pdf
Availability of RG3216N-4320-W-T1
QUANTITY
RG3216N-4320-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-4320-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216N-4320-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-4320-W-T1
Related LinksRG3216N-, RG3216N-4320-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-4320-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216N-4320-W-T1
IC XLATOR 8CH 1.2-5.5V 20-LFCSP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 4A DO201AD datasheet.pdf
RES SMD 390K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED CBI PRISM BLVL YW/O-G SIL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
RES 4.75K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANS 6DIP datasheet.pdf
CONN HDR 42POS 2.54MM T/H datasheet.pdf