Susumu RG3216N-4422-D-T5
RG3216N-4422-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216N-4422-D-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 44.2K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216N-4422-D-T5.pdf
Availability of RG3216N-4422-D-T5
QUANTITY
RG3216N-4422-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216N-4422-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216N-4422-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)44.2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216N-4422-D-T5
Related LinksRG3216N-, RG3216N-4422-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216N-4422-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216N-4422-D-T5
IC OPAMP INSTR 37KHZ 8DIP datasheet.pdf
IC JFET N-CH VHF/UHF 25V TO92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
UPS 900VA 480W 12OUT RJ/11 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 28VOUT 100W datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 30PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 644.5313MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE D 29 CKTS LGT 254 datasheet.pdf
POWER RATED MULTI-CHAN RACEWAY C datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
3300UF 400V 76X146MM 105C 5000H datasheet.pdf